O mně

Život je dobrodružství, stejně tak i každá nová chuť, kterou okusíte.

Lidé pijí alkohol z mnoha příčin. Pro mě osobně je pití, krom chuti samotné, o pocitu svobody, kdy přestanete tolik filtrovat svoje myšlenky a řešit, zda je něco nevhodné, hloupé, či trapné. Kdy se dere na svět upřímnost i u jedinců, kteří obyčejně až tak upřímní nejsou. Věřím, že ne pro každého je to komfortní zážitek. Máte-li ale takové štěstí na lidi jako já, určitě víte, jak radostné může být takové okamžiky sdílet.

O to těžší pro mě bylo v roce 2015 rozhodnutí se od své rodiny a přátel, minimálně dočasně, odloučit a odjet za novou zkušeností do Velké Británie. Život ale není jen práce. Protože jsem kluk zvídavý, rozhodl jsem ve volném čase ostrovní království objevovat, a to všemi smysly. Na mých cestách mi nejvíce učarovalo Skotsko, především kvůli úžasné přírodě, ale také jeho národnímu pokladu – whisky. Tu jsem měl rád vždycky, ale až tady se stala mojí vášní.

Objevil jsem, a stále objevuji, její obrovskou chuťovou rozmanitost; vnímám její změnu, když si při ochutnávce dávám načas, když ji nechám oxidovat, či přidám pár kapek vody.

Žádná nová šarže není identická, jako ta předchozí. Dokonce když se vrátíte k té samé lahvi po pár měsících, už to „nebude ta samá whisky“. Proto je dobré být při jejím ochutnávání, stejně jako při všem v životě, co nejvíce přítomný. Jedině tak si lze z takových pomíjivých okamžiků vzít co nejvíc.

Tento blog je tedy především pro lidi, kteří rádi objevují, a to i při tak zdánlivě automatické činnosti, jako je pití alkoholu.

Já jsem osobně objevil, že tak jako u všeho, i u popíjení whisky je kvalita důležitější než kvantita, i když jsme se to možná kdysi naučili jinak.

Ta se neodvíjí zdaleka jen od toho, jakou whisky konzumujete, ale i od prostředí, či situace, kde k tomu dochází, množství, které nám ještě dovolí rozlišovat v komplexnosti chuti, ale také od aktuální psychické pohody. Na čem ale záleží úplně nejvíce jsou lidé, kteří s vámi ten zážitek sdílejí.